Bezpieczna kąpiel - jak zachować się na plaży?

Szkolenia z bezpieczenstwa nad woda
19-11-22 | Aktualności

Początkujący muszą nauczyć się podstawowych technik pływania. Osoba korzystająca z basenu powinna umieć dobrze pływać, aby uniknąć utonięcia lub obrażeń spowodowanych narażeniem na działanie wody i wyczerpaniem w wyniku zmagania się z prądami, wirami, falami i prądami podwodnymi.

Bezpieczne korzystanie ze stref pływackich, czyli jak uniknąć zagrożeń podczas korzystania z basenu

Bezpieczne otoczenie to najważniejszy aspekt basenu. Pierwszym krokiem do zapewnienia bezpieczeństwa w swoim otoczeniu jest świadomość.

Człowiek powinien być świadomy, że wokół niego istnieją potencjalne zagrożenia i musi wiedzieć, jakie to zagrożenia, zanim przystąpi do działania, w przeciwnym razie nie będzie w stanie prawidłowo ich unikać, co zwiększy ryzyko odniesienia obrażeń podczas korzystania z pływalni.

Bezpieczna przygoda nad wodą, czyli na co zwrócić uwagę podczas uprawiania sportów wodnych

Bezpieczna przygoda na wodzie często zaczyna się od dokładnego zrozumienia, w co się pakujesz. Oto kilka najczęstszych rzeczy, na które należy zwracać uwagę podczas uprawiania sportów wodnych.

Zawsze noś odpowiedni sprzęt ratunkowy i upewnij się, że wszystkie osoby w grupie również go noszą, np. kamizelki ratunkowe lub kaski.

Bezpieczna plaża, czyli co zrobić, żeby spędzić miło czas na plaży?

Oto najważniejsze rzeczy, o których powinieneś pamiętać podczas aktywnego spędzania czasu nad wodą:

  • Trzymaj się wyznaczonego miejsca do pływania, aby uniknąć niebezpiecznych prądów.
  • Przed wejściem do wody sprawdź, czy nie ma w niej śladów zanieczyszczeń - niebieska i zielona woda jest dobra, mętna, brązowa lub szara oznacza, że trzymaj się od niej z daleka.
  • Nie pływaj pod wpływem alkoholu: nie pij w ogóle, ogranicz się do dwóch drinków dziennie, jeśli już zdecydujesz się na spożycie (wysoki poziom alkoholu we krwi jest związany z utonięciami) i uważaj, ile kremu przeciwsłonecznego nakładasz na skórę po wypiciu alkoholu, ponieważ wiele kremów przeciwsłonecznych potrzebuje kilku godzin od nałożenia, aby w pełni skutecznie chronić przed promieniami UV.

Autor wpisu loveWisła