Energia Wisły

Fundacja Wisła Warszawie zrealizowała w sezonie 2018 atrakcyjny i kompleksowy program Energia Wisły. Celem było zbliżenie warszawiaków i turystów do rzeki, pokazanie jaka siła i moc drzemie w Wiśle i jej najbliższej okolicy. Zadania miały na celu animować i jednocześnie promować Wisłę, pokazać ją jako zbiór mnóstwa lokalizacji idealnych do aktywności, wypoczynku, tworzenia, zachowując i podziwiając jej naturalne piękno.

W ramach proponowanego projektu zrealizowano główne aktywności:
1. szlak aktywnego wypoczynku – 240 godzinnych rejsów po Wiśle statkiem Inna Bajka z przewodnikiem-animatorem
2. udział w otwarciu sezonu letniego (maj) dwóch jednostek – statku Inna Bajka oraz katamaranu Po-Wiśle
3. udział w Święcie Wisły (wrzesień) oraz wieczornej paradzie dwóch jednostek – statku Inna Bajka oraz katamaranu Po-Wiśle
4. wiślana akademia żeglarska wraz z koncertem – podsumowanie projektu, w tym zaproszenie gości, którzy uczestniczyli w rejsach, koncert szantowy oraz żeglarskie animacje dla dzieci.

Proponowany program – każde z działań – opierł się na trzech najważniejszych założeniach, mających na celu rozwój i upowszechnienie żeglugi wiślanej, pokazanie warszawskiego odcinka Wisły jako doskonałego miejsca do uprawiania sportu i rekreacji, ale duży nacisk kładziemy też na edukację. Wszystkie punkty programu oparte były na motywie przewodnim – AKTYWNOŚĆ. Zapoznaliśmy uczestników z atrakcyjną ofertą sportowo-rekreacyjną miasta, wspólnie dbając o przestrzeń nad Wisłą, zgodnie z hasłem Wisła należy do nas (wspólnota, współodpowiedzialność, współdziałanie). Zapoznaliśmy uczestników rejsów i osoby uczestniczące we wszystkich aktywnościach Fundacji z regulaminem, zbiorem zasad zachowania na i nad Wisłą.

 

Wiślane prądy kulturalne

Pragniemy poszerzyć ofertę wydarzeń kulturalnych, pozwalającą spędzać aktywnie czas nad warszawskim odcinkiem Wisły i na samej rzece. Organizacja bezpłatnych rejsów kulturalnych wraz z animatorem-przewodnikiem w Roku Rzeki Wisły idealnie wpasowuje się w założenia organizacji obchodów święta królowej polskich rzek.

Wawer – kulturalnie urzeczemy cię

Organizacja w Roku Rzeki Wisły tematycznych rejsów wiślanych, podczas których animator będzie prezentował bogate walory historyczne, kulturowe i przyrodnicze Gminy Wawer i regionu, nawiązujące do flisackich tradycji mikroregionu Urzecza z XVI wieku. Rola Wisły jako ważnej arterii komunikacyjnej jest doskonałym sposobem na ciekawe przedstawienie kultury Wawra z pokładu nawiązującej do tradycji drewnianej łodzi.

Czytej więcej 〉〉

Aktywny Wawer na Wiśle przy Plaży Romantycznej

Eventy z udziałem nowoczesnych sportowych łodzi motorowych odbywać się będą z okazji Otwarcia Plaży Romantycznej 7 maja 2017 r. oraz 24 września na zakończenie sezonu letniego.

Czytej więcej 〉〉