Szlak aktywnego wypoczynku – bezpłatne rejsy po Wiśle

Fundacja Wisła Warszawie w sezonie 2020 zrealizuje atrakcyjny i kompleksowy program Szlak aktywnego wypoczynku w ramach konkursu: Aktywnie nad Wisłą ogłoszonego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy – Biuro Sportu i Rekreacji. Pragniemy podnieść świadomość możliwości spędzenia wolnego czasu nad Wisłą, zbliżyć warszawiaków i turystów do rzeki, pokazać jaka siła i moc drzemie w Wiśle i jej najbliższej okolicy.

Zadania mają na celu animować i jednocześnie promować Wisłę, pokazać Dzielnicę Wisła jako zbiór mnóstwa lokalizacji idealnych do uprawiania sportu, rekreacji – aktywności, wypoczynku, tworzenia, zachowując i podziwiając jej naturalne piękno, jak również mamy na celu rozwój i upowszechnienie żeglugi wiślanej. Chcemy zachęcić do aktywnego, zdrowego stylu życia, kształtowanie właściwych postaw. Tego wszystkiego uczestnicy dowiedzą się podczas 31 godzinnych bezpłatnych rejsów, z których skorzystać będą mogły aż 372 osoby. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną należy zachować specjalne procedury sanitarne obowiązujące w kraju.

Rejsy rozpoczynać się i kończyć będą w Porcie Czerniakowskim. Uczestnicy rejsu będą spotykać się pod bosmanatem portu przy ul. Solec 8. Rezerwacji można dokonać wyłącznie przez system rezerwacji elektronicznej dostępny wkrótce na stronie www.wislawarszawie.pl. Należy tam założyć konto i dokonać rezerwacji. Po poprawnej rejestracji uczestnik otrzyma wiadomość na podany w czasie rejestracji adres e-mail. Planowane dni realizacji rejsów to: 24, 25, 26, 28 i 31 sierpnia – każdego dnia 5 godzinnych rejsów dziennie od 12:45 do 20:00 (+ jeden rejs 24.08.2020 od 11:30).

ZAREZERWUJ REJS (kliknij)

Trasa rejsu – każdorazowo uczestnicy pokonają pętlę z Portu Czerniakowskiego przez centralny odcinek Wisły powracając w miejsce startu. W czasie rejsu zaprezentowane zostaną doskonałe miejsca uprawiania sportów wodnych (skimboard, kajak polo, żeglarstwo, wioślarstwo, sporty motorowdne, SUP, jak również te możliwe do uprawiania na lądzie – siatkówka plażowa, siłownie plenerowe, trasy rowerowe), okolice Mostu Łazienkowskiego z Plażą Saską, atrakcje prawobrzeżnej Warszawy wraz z plażami, ścieżką rowerową, parkiem linowym, ścianką wspinaczkową oraz unikalnym ekosystem – dziki brzeg Wisły objęty programem Natura 2000, dopłyną na wysokość Plaży Rusałka, podziwiając starówkę, oraz m.in. nowe bulwary, Centrum Nauki Kopernik, plażę przy 511 km powrócą do Portu Czerniakowskiego.

Projekt Szlak aktywnego wypoczynku jest współfinansowana ze środków m.st. Warszawy w ramach konkursu: Aktywnie nad Wisłą ogłoszonym przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy – Biuro Sportu i Rekreacji.